KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tygapplikation 14052072
nr 1405 2072
Wibeke Beck-Friis
(1916-2008), Sverige
Stilleben, "Foie gras". Monogramsignerad WBF. Tygapplikation med påsydda applikationer av filt, ca 36x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Wibeke Beck-Friis, svensk textilkonstnär född 1916, död 2008.
Utrop:
700 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:46:59
500 kr
600 kr
800 kr
1.000 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.200 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Wibeke Beck-Friis
Läs mer om Wibeke Beck-Friis